Czym jest szablon Allegro i czy warto w niego zainwestować?

Coraz więcej firm ale też osób prywatnych regularnie wystawia na sprzedaż przedmioty lub usługi poprzez serwisy aukcyjne. Bez wątpienia najpopularniejszym serwisem tego typu jest Allegro. Dlatego często zadajemy sobie pytanie, jak wystawiać swoje przedmioty, aby ich sprzedaż osiągnęła maksymalny pułap? I czy istnieją narzędzia, które mogłyby nam pomóc stworzyć ofertę atrakcyjniejszą od konkurencyjnej i dzięki temu zwiększyć sprzedaż naszych produktów? Wydaje się, że jednym z takich narzędzi jest właśnie szablon Allegro

Czym jest szablon Allegro?

Jest to jednostronicowa strona internetowa, która pozwala na profesjonalne zaprezentowanie sprzedawanego produktu lub usługi. Szablon taki jest tworzony w HTML-u, czyli języku, w którym kreuje się strukturę strony internetowej. Język ten składa się z tzw. znaczników, których część jest przez Allegro zablokowana ze względów bezpieczeństwa. W związku z tym powinniśmy mieć świadomość, iż regulamin Allegro zabrania używania np. animacji tworzonych w technologii Flash czy JavaScript, nie wolno też promować ani linkować własnego sklepu internetowego jeśli taki posiadamy.

Przykładowy szablon Allegro
Przykładowy szablon Allegro zaprojektowany dla firmy Megamotors

Funkcje szablonów Allegro

Jak każda strona, tak i szablon Allegro ma szereg funkcji i rozwiązań, które mają zapewnić atrakcyjny wygląd oferty i wyróżnić ją na tle innych. Te funkcje to na przykład:

  • wstawianie zdjęć z produktem,
  • animacja nagłówka,
  • podstrony, które pozwalają na rozszerzanie zamieszczonych treści,
  • szablon taki może być zintegrowany z portalami społecznościowymi.

Rodzaje i ceny szablonów Allegro

Szablony Allegro dedykowane są zarówno sprzedawcom okazjonalnym, jak i takim, którzy robią to zawodowo. W zależności od tego, do której z tych grup sprzedawców się zaliczamy, możemy skorzystać z jednej z trzech dostępnych opcji:

  • Darmowy szablon, zawiera spory zasób gotowych motywów i grafik. Prawdopodobnie spełni wymagania jedynie sprzedawców okazjonalnych.
  • Gotowy, ale płatny szablon – cechuje się bardziej profesjonalnym wyglądem i większą ilością dostępnych funkcji, więc dobrze nadaje się dla potrzeb osób regularnie sprzedających swoje produkty. Z pewnością jego koszt jest stosunkowo niski i oscyluje w granicach kilkunastu złotych.
  • Szablon Allegro na zamówienie – to szablon, w który powinna się zaopatrzyć każda firma, wystawiająca produkt lub usługę na aukcjach Allegro. Dlatego, że szablon który projektowany ściśle na potrzeby danego klienta jest produktem unikatowym. Załóżmy, że jego koszt to około 200-300 zł, ale jest to opłacalna inwestycja.

Dlaczego opłaca się zamówić szablon Allegro?

Wydaje się, że każdy z nas w pierwszej kolejności zwraca uwagę na wygląd produktu, ale ważna jest też oprawa graficzna oferty. To na jej podstawie wyrabiamy sobie opinię o firmie i jakości jej usług. Bez wątpienia chętniej zatem kupujemy produkty od sprzedawcy, którego oferta jest atrakcyjna wizualnie i stworzona w sposób profesjonalny. Dlatego właśnie warto zainwestować w szablon Allegro. Koszt jego zamówienia bardzo szybko zwróci nam się w postaci znacznie zwiększonych wskaźników sprzedaży.

Podsumowując

Jeśli prowadzimy firmę lub często przeprowadzamy transakcje w serwisie Allegro to szablon okaże się niezbędnym narzędziem wspierającym naszą sprzedaż, które natychmiast przykuje wzrok potencjalnego klienta i zachęci go do wybrania właśnie naszej oferty. A na dobrym wizerunku firmy nie warto oszczędzać.

Allegro zrezygnowano z tworzenia własnych szablonów!

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *