Dlaczego warto zainwestować w responsywne strony www?

responsywne strony www

Technika rozwija się dzisiaj z prędkością światła. W związku z tym to, co sprawdzało się jeszcze kilka lat temu, nie nadąża za dzisiejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Podczas gdy słyszalna zewsząd mobilność nabiera nowego charakteru, a dzięki możliwościom współczesnych smartfonów, tabletów i coraz nowszych urządzeń elektronicznych, projektanci stron stawiają sobie coraz wyższe cele do zrealizowania. Dlatego strony internetowe, które znamy od lat, zaczynają na naszych oczach odchodzić do lamusa. Bez wątpienia ustępując miejsca rozwiązaniom w pełni elastycznym, gotowym do użycia w każdych warunkach. Poznajcie responsywne strony www (Responsive Web Design)

Po pierwsze: elastyczność

Niewątpliwie główną zaletą stron responsywnych jest możliwość ich dostosowania do różnej rozdzielczości ekranów, na których będą wyświetlane. Dzięki automatycznemu dopasowaniu strony do ekranu, na którym jest wyświetlana, wygląda ona tak samo dobrze na naszym laptopie czy telefonie komórkowym. W dodatku rozwiązania tego typu nie potrzebują pisania osobnych stron na urządzenia mobilne. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej uprościć nasze surfowanie w sieci i dostosować je do nowych możliwości mobilnych.

responsywne strony www
Projekt strony www dla firmy Arch System

Po drugie: jeden link załatwia wszystko

Projektowanie strony www nie wymaga już używania wielu linków dla tych samych treści, aby sprostać każdej rozdzielczości ekranowej dostępnej na rynku. Dzięki technologii Responsive Web Design, nigdy więcej nie będziemy mieli problemu z uporządkowaniem odnośników do naszych komentarzy czy zdjęć.

Po trzecie: Inteligentne multimedia na naszej stronie

Dzięki responsywnej technologii wykonania strony, odwiedzający nas internauci napotkają intuicyjnie dopasowujące się zdjęcia i filmiki do ekranów, z których akurat korzystają. Prowadzi to do wyjątkowo przyjaznej nawigacji po witrynie oraz optymalnego korzystania z zamieszczonych na niej multimediów.

Po czwarte: Koniec z rozległym kodem strony

Maksymalnie uproszczony kod stosowany w technologii RWD to wartość sama w sobie, dzięki której panowanie nad jej strukturą będzie prostsze niż kiedykolwiek.

Po piąte: Idziemy w górę Google

To, że koncern z krainy krzemowej wyraża aprobatę dla technologii RWD słyszy się od dawna, dlatego możemy się spodziewać, że nasza strona www będzie szybciej i efektywniej sprawdzana przez roboty potentata z USA.

Zalet wynikających z użytkowania responsywnej strony www można znaleźć bardzo dużo, dlatego warto się zastanowić przed wydaniem pieniędzy na projekt naszego serwisu i dostosować go odpowiednio wcześnie do obecnie panujących trendów w świecie multimediów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *