Blog

motyw Astra

Jaki motyw WordPress wybrać tworząc stronę internetową?

Opublikowano: 29 kwi 2024

Wybór odpowiedniego motywu dla strony internetowej to jedna z najważniejszych decyzji, które mogą wpłynąć na jej funkcjonalność i odbiór przez użytkowników. Dlatego polecę motyw który moim zdaniem wyróżnia się na tle innych motywów WordPress. Dzięki swojej wyjątkowej kombinacji lekkości, szybkości i elastyczności w personalizacji motyw Astra to idealne rozwiązanie zarówno dla blogerów, freelancerów, jak i większych przedsiębiorstw. Które szukają nie tylko estetycznego, ale i funkcjonalnego narzędzia do budowy swojej strony internetowej.

czytaj dalej
Bloki tekstowe Gutenberga

Bloki tekstowe Gutenberga – jak korzystać z edytora WordPress? Cz. 1

Opublikowano: 28 lis 2021

Mimo, że stał się podstawowym edytorem WordPressa już w 2018 roku, do dzisiaj budzi kontrowersje. Część osób nadal unika Gutenberga, bo o nim mowa, jak ognia. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie tylko nie odejdzie on do lamusa, ale też z roku na rok korzystanie z niego stanie się nieuniknione. Przeczytaj ten poradnik dla początkujących, a używanie bloków tekstowych Gutenberga stanie się dla Ciebie naprawdę łatwe.

czytaj dalej
jak aktualizowac wordpressa 3 metody

Jak aktualizować WordPressa, aby uniknąć błędów na stronie? Poznaj 3 metody

Opublikowano: 26 paź 2021

Najpopularniejszym systemem CMS, a co za tym idzie – najczęściej atakowanym przez hakerów, jest WordPress. Według raportu  wtyczki bezpieczeństwa Securi, w 2018 r. aż 90% z badanych, zhakowanych domen było stworzonych właśnie w tym systemie. Dokładnie 36.7% z nich nie posiadało najnowszej wersji WordPressa. Prawda jest taka, że zarówno pomijanie jego aktualizacji, jak i wykonywanie jej nieprawidłowo może powodować różne problemy z Twoją stroną. Zobacz, jak zrobić to bezpiecznie.

czytaj dalej