Jak usunąć dużą ilość komentarzy w WordPress?

usuwamy komentarze

Sensem istnienia wielu stron i blogów jest interakcja z czytelnikami. A co za tym idzie prowadzenie rozmów i wymiana opinii w komentarzach. Dlatego też rzadko zdarza się ich celowe usuwanie. Jednakże są sytuacje, w których skasowanie dużej ilości komentarzy jest niestety konieczne. W takim przypadku warto skorzystać ze specjalnej wtyczki, za pomocą której można natychmiastowo skasować tysiące komentarzy niechcianych lub obraźliwych.

Usuwanie komentarzy

Chociaż masowe usuwanie komentarzy nie jest częstym przypadkiem, to mogą zdarzyć się sytuacje, gdy będzie to konieczne. Najpopularniejsze z nich to usuwanie spamu i niechcianych wpisów od botów. Lub tych związanych z marketingiem szeptanym oraz kasowanie tzw. próbnych komentarzy. Dzieje się tak zazwyczaj przy roboczej wersji strony a komentarze nie mają żadnej wartości, gdyż służyły tylko testom.

Zapasowa kopia danych

Usuwanie komentarzy to ingerencja w bazę danych, więc warto na wszelki wypadek wykonać jej kopię zapasową. Jeśli nie wiesz jak to zrobić skorzystaj z tego poradnika: Jak wykonać kopię zapasową. Czyszczenie strony ze spamu i niechcianych wpisów to nieodwracalny proces. Więc taka kopia będzie idealnym zabezpieczeniem w razie jakichś problemów technicznych lub innych nieprzyjemnych niespodzianek.

Wtyczka Delete All Comments Easily

Do usunięcia spamu użyjemy wtyczki Delete All Comments Easily. Jest co prawda dawno nie aktualizowana ale bez problemów działa z aktualnym WordPressem i możesz ją znaleźć w katalogu darmowych rozszerzeń. Po instalacji możesz natychmiastowo przystąpić do kasowania niechcianych komentarzy. Trzeba jednak pamiętać, że za jej pomocą usuniesz wszystkie komentarze, a tego zabiegu nie będzie można cofnąć.

usuwanie komentarzy
Delete All Comments Easily wtyczka do usuwania komentarzy

Po instalacji i aktywacji wtyczki, w zakładce „narzędzia” pojawi się opcja „Delete All Comments Easily”. Po jej kliknięciu zobaczysz okienko z dwiema możliwościami do wyboru:

usuwanie komentarzy
Delete All Comments Easily – ustawienia
  • usuń wszystkie komentarze + ich liczba,
  • usuń oczekujące komentarze + ich liczba.

Pamiętaj aby zaznaczyć usuń oczekujące komentarze inaczej usuniesz wszystkie komentarze a tego raczej nie chcesz i kliknij przycisk poniżej. Automatycznie skasujesz wszystkie komentarze ze swojej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *